ПРО НАПРЯМОКВІДГУКИ ПРО НАСПОСЛУГИ

НЕ ДОПОМАГАЮТЬ ДІЄТИ ТА ФІЗИЧНІ НАВАНТАЖЕННЯ?

Проблема зайвої ваги стає все більш загрозливою здоров’ю українців. В Україні надлишкову вагу має 25-30% населення, а ожирінням страждає 20%. 10 років тому на ожиріння страждав кожен 9-й школяр, а сьогодні – вже кожен 4-й.

Основна причина ожиріння – це порушення режиму харчування: велика кількість напівфабрикатів, жирної смаженої їжі, фаст-фуди. Якщо до цього додається ще й малорухливий спосіб життя, то ожиріння «не за горами».

А головна його небезпека – це хвороби, розвитку яких воно сприяє: цукровий діабет, серцево – судинні патології, артрити. Лікарі, вже давно б’ють на сполох: ожиріння стало бідою національного масштабу та все частіше вимагає оперативного лікування.

За допомогою однієї дієти не часто вдається поміняти надовго режим харчування, тому багато людей перебувають у замкнутому колі – то худнучи, то знову набираючи зайву вагу, кидаються від однієї дієти до іншої (так званий ефект маятника). Інші вдаються до засобів для придушення апетиту, але навіть в цьому випадку побічні явища можуть перешкодити досягненню заповітної мети.

У хірургічному відділенні VITACENTER® вже кілька років з успіхом використовуються ефективні методи гарантованого зниження ваги.

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ОЖИРІННЯ

РЕГУЛЬОВАНЕ БАНДАЖУВАННЯ ШЛУНКА

Виконується лапароскопічно, дозволяє не тільки домогтися значного зниження ваги, але й легко регулює темпи схуднення за допомогою пристрою зовнішнього доступу. Цей метод знають «в народі» під назвою «кільце на шлунок». Можна навіть сказати, що через свою ефективность цей метод дуже люблять пацієнти та іноді вдаються до нього кілька разів в житті.

Ця операція робить шлунок меншим, утворюючи маленький мішечок у верхній частині. Завдяки такому «маленькому» шлунку, Ви швидше відчуваєте ситість. Таким чином, ви будете їсти менше. Бандаж скоректовується з урахуванням індивідуальних потреб пацієнта. Ця процедура також є оборотною, бандаж через час може бути видалений.

ЕНДОСКОПІЧНА УСТАНОВКА ВНУТРІШНЬОШЛУНКОВОГО БАЛОНА

Це безпечний, позбавленим побічних ефектів методом, що дозволяє вже за 2 3 місяці знизити вагу на 15-20 кг і зберегти досягнутий результат тривалий час.

ШЛУНКОВЕ ТА БІЛІОПАНКРЕАТІЧЕНЕ ШУНТУВАННЯ

Дозволяють вилікувати більшість супутніх ожирінню захворювань, а також знизити надмірну вагу на 80-100% у пацієнтів, які страждають крайнім ступенем ожиріння.

ПЕРЕД ПОЧАТКОМ ОПЕРАЦІЇ КОЖЕН ПАЦІЄНТ, ЩО ПРОХОДИТЬ ЛІКУВАННЯ ОЖИРІННЯ У НАШІЙ КЛІНІЦІ, ПОВИНЕН ПРОЙТИ ОБОВ’ЯЗКОВЕ ПЕРЕДОПЕРАЦІЙНЕ ОБСТЕЖЕННЯ, ОБСЯГ ЯКОГО ВИЗНАЧАЄТЬСЯ ПІД ЧАС КОНСУЛЬТАЦІЇ ХІРУРГА.

ТАКОЖ РЕКОМЕНДУЄМО ОЗНАЙОМИТИСЯ З ВІДПОВІДЯМИ НА ЗАПИТАННЯ, ЩО НАЙЧАСТЫШЕ ЗАДАЮТЬ ПАЦІЄНТИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ОЖИРІННЯ

На запитання відповідає завідувач хірургічним відділенням стаціонару VITACENTER®

— Чи існує небезпека відвисання шкіри після значного зменшення ваги?

— Зменшення ваги на 40-50 кг часто призводить до утворення складок шкіри в ділянці обличчя, живота, нижніх кінцівок. Найчастіше дані косметичні дефекти мають місце у пацієнтів старше 35 років при різкому зменшенні маси тіла.

— Наскільки доцільна установка интрагастрального балона при крайньому ступені ожиріння?

— У VITACENTER®, як і в усьому світі, хворим з крайнім ступенем ожиріння інтрагастральний балон встановлюється в якості першого етапу лікування перед виконанням операції. Зниження ваги на 20-30 кг, якого вдається досягти застосуванням цього методу, значно спрощує як технічне виконання наступної баріатричної операції, так і протягом післяопераційного періоду. Така успішна схема лікування хворих морбідним ожирінням широко застосовується за кордоном.

— Що являє собою бандажування шлунку та його принцип дії?

— Система регульованих бандажів для шлунка є найбезпечнішим і високоефективним засобом сприяння пацієнтам в зменшенні споживання їжі й адаптації до більш здорового способу життя. Система складається з силіконового бандажу, що накачується, який накладають хірургічним шляхом навколо верхньої частини шлунка. Нова, мала верхня кишеня шлунка обмежує кількість їжі, що може бути спожита за один раз, і внаслідок звуження просвіту шлунку збільшується час, необхідний для спорожнення шлунку. Результатом подальшого зменшення споживаної їжі є зниження ваги.

— Що являє собою бандажування шлунку та його принцип дії?

— Система регульованих бандажів для шлунка є найбезпечнішим і високоефективним засобом сприяння пацієнтам в зменшенні споживання їжі й адаптації до більш здорового способу життя. Система складається з силіконового бандажу, що накачується, який накладають хірургічним шляхом навколо верхньої частини шлунка. Нова, мала верхня кишеня шлунка обмежує кількість їжі, що може бути спожита за один раз, і внаслідок звуження просвіту шлунку збільшується час, необхідний для спорожнення шлунку. Результатом подальшого зменшення споживаної їжі є зниження ваги.

— Бандажування шлунка — операція тимчасова або бандаж встановлюється на все життя?

— Виготовлений із спеціального матеріалу, абсолютно безпечний для організму бандаж може залишатися в організмі хоч все життя, що робить даний метод лікування не просто кращим для пацієнта, але іноді й єдиним. Метод встановлення бандажу є повністю оборотним і дозволяє досягти необхідного контролю в харчуванні без радикального хірургічного втручання.

— Який вік є максимальним для встановлення інтрагастрального балону або іншої операції зі зниження ваги?

— Виконання баріатричних операцій, а так само установка інтрагастрального балону рекомендована пацієнтам у віці до 55 років. За даними зарубіжних авторів максимальний вік, при якому хворим для зниження ваги виконувалася операція, становив 70 років.

— Які операції зі зниження ваги виконуються в VITACENTER®?

— Ми виконуємо всі операції, як рестриктивні, так і комбіновані. Багато з них виконуються лапароскопічно. Вибір схеми лікування та типу операції визначається індивідуально.

— Чи можливо одночасне виконання операції по зниженню ваги та операції на інших органах?

— Так можливо, в нашій практиці найбільш частими операціями є рестриктивні операції на шлунку та видалення жовчного міхура.

— На який термін встановлюється інтрагастральний балон?

— Зазвичай, інтрагастральний балон встановлюється на 4-6 місяців, так як після закінчення цього терміну ефективність інтрагастрального балону знижується.

— Яка з операцій дозволяє добитися найбільшого зниження ваги?

— Із застосовуваних в даний час баріатричних операцій найбільше зниження ваги спостерігається при біліопанкреатічному шунтуванні, що досягає до 70% від початкової маси тіла.

— Чи можлива установка інтрагастрального балону без загального наркозу?

— Так, можлива, проте, в цьому випадку процедура стає більш дискомфортною для пацієнта та технічно складною для виконання.

— Чи можливе проведення ліпосакції одночасно з баріатричної операцією?

— Абсолютних протипоказань до одночасного проведення даних операцій немає, проте оперативні втручання такого обсягу важко переносяться пацієнтами.

— Чи можливе застосування фармакологічних препаратів для схуднення після операції?

— Застосування фармакологічних препаратів, спрямованих на зменшення маси тіла, після баріатричних операцій небажано, так як тоді процес зниження ваги стає важко контрольованим, що може привести до порушень в метаболізмі людини.

— Чи існує бандажування шлунка, без установки регулюючого пристрою під шкірою?

— Така операція існує та носить назву нерегульованого бандажування шлунку, при цьому, замість силіконового кільця на шлунок накладається смуга з поліпропіленової сітки, таким чином, довжина кола, а, отже, й діаметр перехідного отвору шлунку залишаються фіксованими.

— Як після видалення з плином часу зміниться маса тіла, якщо зміниться?

— У більшості випадків маса тіла після вилучення інтрагастрального балону збільшується на 2-3 кг. Надалі, якщо дотримуватия низькокалорійної дієти і фізичних навантажень, збільшення ваги не спостерігається.

— Через який час після операції або установки інтрагастрального балону можна планувати вагітність?

— Планування вагітності рекомендується лише після стабілізації ваги, тому середній термін при застосуванні інтрагастрального балона становить 12 місяців після його установки, а при виконанні операції близько 1,0-1,5 років.

3.1/5 - (23 голоса)