УВАГА! У ЗВ’ЯЗКУ З ЕПІДЕМІОЛОГІЧНИМИ ОБМЕЖЕННЯМИ У ЗВ’ЯЗКУ З COVID-19, НАДАННЯ ПОСЛУГ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ НА ДОМУ ТА ТРАНСПОРТУВАННІ ПАЦІЄНТІВ ОБМЕЖЕНО. ЩОБ ОТРИМАТИ АКТУАЛЬНУ ІНФОРМАЦІЮ, ЗВЕРНІТЬСЯ ПОПЕРЕДНЬО В ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВУ СЛУЖБУ VITACENTER® ЗА ТЕЛЕФОНАМИ:

061 289 07 05

097 289 07 05

095 289 07 05

БРИГАДА МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ НА ДОМУ БАГАТОПРОФІЛЬНОЇ ЛІКАРНІ VITACENTER® ЗДІЙСНЮЄ ТРАНСПОРТУВАННЯ ПАЦІЄНТІВ, ДЛЯ ЯКИХ ЖИТТЄВО ВАЖЛИВА КВАЛІФІКОВАНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА В ДОРОЗІ.

Транспортування хворих може здійснюватися в межах міста, по Україні.

ПІД ЧАС МЕДИЧНОГО ТРАНСПОРТУВАННЯ В АРСЕНАЛІ ЛІКАРІВ-РЕАНІМАТОЛОГІВ Є ВСЯ НЕОБХІДНА МЕДИЧНА АПАРАТУРА:

 • апарати ШВЛ (штучної вентиляції легенів);
 • кардіомонітори (дозволяють здійснювати моніторинг функцій серцево-судинної системи);
 • інфузійні шприц-насоси та інші види медичної апаратури;
 • великий запас кисню;
 • сучасні ноші;
 • спеціальні вакуумні матраци.
ПРАВИЛА ТРАНСПОРТУВАННЯ ПАЦІЄНТІВ

Під час виклику не слід приховувати тяжкість стану хворого, тому що диспетчеру необхідно буде вирішити, якого профілю направити машину для перевезення хворого та з яким лікарем-фахівцем. Якщо Ваш будинок важко знайти, повідомте якісь помітні орієнтири.

Після прибуття бригади перевезення хворих, не створюйте суєти, допоможіть лікареві в в його розпитах щодо хворого та огляді. Звільніть проходи, через які хворий буде евакуюватися. Зберіть усі необхідні речі та документи.

Якщо Ви збираєтеся супроводжувати хворого під час перевезення, перевірте приміщення перед тим, як його залишити: не забудьте вимкнути світло, газ, воду, надійно закрити всі вікна та двері. Якщо стан хворого важкий, виїзний лікар має право не брати супровідних у машину швидкої або невідкладної допомоги.

Найбільш практичним і безпечним способом є перенесення хворого на м’яких ношах. При спуску зі сходів — ножним кінцем вперед, так, щоб голова була вище. Багатьом такий спосіб перенесення може здатися неправильним, тому краще не заважати бригаді, що здійснює перевезення хворого, тому що Ваш пацієнт у них далеко не перший і лікар бригади перевезення хворих завжди правильно визначить спосіб перенесення. Як правило, для спуску або підйому на поверх потрібно 3-4 людини, однак якщо вага Вашого пацієнта за 100 кг, слід запропонувати бригаді допомогу. У машині швидкої допомоги лежачому хворому перед перевезенням необхідно надати зручне положення, пристебнути ременями до носилок, після чого можна завантажити сумки з речами хворого таким чином, щоб вони не захаращували проходи. Не можна під час руху годувати або поїти хворого! Супроводжуючим родичам необхідно триматися за поручні, наявні в автомашині.

Після прибуття на місце, виходити з машини можна тільки після повної зупинки; потім винести сумки, максимально відкрити всі двері та звільнити проходи, що ведуть в приміщення, куди доставляється хворий.

Після перевезення хворого, лікар повторно робить огляд і дає рекомендації щодо подальшого спостереження та догляду. Якщо хворий перевозиться в клініку, він передається лікареві приймального відділення. Безпосередньо в палату на поверх Вашого хворого перевезуть співробітники стаціонару.

ПІДГОТОВКА ХВОРОГО ДО ТРАНСПОРТУВАННЯ

Для хворої людини перевезення в машині швидкої допомоги лежачи на ношах є серйозним випробуванням, і до нього потрібно ретельно підготуватися. Що потрібно зробити? Завчасно викликати машину швидкої допомоги. До перевезення хворого, необхідно домашніми засобами, згідно з вказівками лікаря, максимально стабілізувати стан хворого, простежити за серцевою діяльністю, артеріальним тиском, іншими проблемами, пов’язаними з основним захворюванням або травмою, наприклад, якщо потерпілий знаходиться на скелетномувитягненні, необхідно його зняти та накласти гіпсові пов’язки до приїзду бригади перевезення хворих.

Важливо морально підготувати хворого до перевезення, пояснити її необхідність і безпеку. В день перевезення хворого, краще багато його не годувати щоб уникнути виникнення блювоти при перенесенні та знаходженні в дорозі в автомобілі швидкої допомоги. Приготувати з собою засоби особистої гігієни, необхідні ліки, будь-які пристосування, до яких призвичаїлся хворий. Перед приїздом машини швидкої допомоги для перевезення хворого, необхідно спорожнити сечовий міхур і кишківник; підготувати верхній одяг, але не одягати хворого, щоб не заважати лікарю, який приїде до вас додому оглянути хворого та надати необхідну медичну допомогу.

Перед перевезенням лежачого хворого, необхідно одягнути памперс. Взяти з собою паспорт та інші медичні документи хворого. У машині швидкої допомоги, під час перевезення лежачого хворого, необхідно надати йому зручне положення, пристебнути ременями до носилок, після чого можна завантажити сумки з речами хворого таким чином, щоб вони не захаращували проходи. Не можна під час руху годувати або поїти хворого!

Якщо під час перевезення хворого у нього виникла необхідність прийому їжі, води або ліків — необхідно звернутися до лікаря, щоб він дав вказівку зупинити автомашину. Супроводжуючим родичам необхідно триматися за поручні, наявні в автомашині. Після прибуття на місце, виходити з машини можна тільки після повної зупинки; потім винести сумки, максимально відкрити всі двері та звільнити проходи, що ведуть в приміщення, куди перевозиться хворий.

ПРИЧИНИ, ЗА ЯКИХ НЕОБХІДНЕ ТРАНСПОРТУВАННЯ ХВОРИХ, МОЖНА РОЗДІЛИТИ НА ДВІ ГРУПИ:

 • планове перевезення хворого на обстеження та назад. Необхідність перевезти лежачого хворого до інших родичів, іноді навіть в інше місто. Може виникнути необхідність в перевезенні хворого на вокзал, в аеропорт, на дачу і т.п .;
 • екстрена перевезення хворих потрібно при гострому захворюванні або травмі для госпіталізації в клініку. Така ситуація може виникнути, наприклад, на дачі, за містом — а пацієнт бажає лікуватися за місцем проживання або в обраній клініці. Для перевезення таких хворих і постраждалих необхідно викликати реанімобіль, оснащений достатньою кількістю обладнання та спеціалізованої бригадою перевезення хворих для підтримки життєво важливих функцій організму.

ТРАНСПОРТУВАННЯ ДІТЕЙ НА МРТ, КТ

VITACENTER® проводить транспортування дітей на МРТ, КТ віком від 1 місяця в супроводі дитячої анестезіологічної бригади.

ПЕРЕВАГАМИ ПРОВЕДЕННЯ ТРАНСПОРТУВАННЯ ДІТЕЙ У НАС Є:

 • оперативність обстеження;
 • відсутність контакту з іншими дітьми, щоб уникнути інфікування;
 • відсутність необхідності завчасно госпіталізуватися до лікарні;
 • вся процедура займає близько 3 годин;
 • кожному маленькому пацієнтові гарантований індивідуальний підхід.
5/5 - (4 голоса)