ВІДТЕПЕР У VITACENTER®

ПРО НАПРЯМОКНАШІ ЛІКАРІВІДГУКИ ПРО НАСПОСЛУГИ

МОЖЛИВІ ПРИЧИНИ БЕЗПЛІДДЯ

Небажане безпліддя — це завжди проблема, яка зачіпає обох партнерів. її причини можуть бути різними: органічні причини, а також душевні переживання та професійний стрес, вік жінки, спосіб життя, харчування, сигарети, вживання алкоголю та фактори навколишнього середовища мають вирішальний вплив на репродуктивну здатність.

ОРГАНІЧНІ ПРИЧИНИ, ЯКІ ВІДПОВІДАЮТЬ ЗА ВАШУ СТЕРИЛЬНІСТЬ, СТЕРИЛЬНІСТЬ ВАШОГО ПАРТНЕРА АБО ВАС ОБОХ, МОЖНА ДІАГНОСТУВАТИ ТА ЛІКУВАТИ.

Про те, як можна поліпшити Ваші зовнішні рамкові умови (професія, спосіб життя, харчування, навколишнє середовище) й емоційно впоратися з ситуацією, Вас проконсультує Ваш лікуючий лікар в VITACENTER®

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ПРИЧИНА НЕ ВСТАНОВЛЕНА?

ЯКЩО МАТКОВА ТРУБА ПРОХІДНА, СПЕРМАТОЗОЇДИ ХОРОШІ, НАСТАЄ РЕГУЛЯРНА ОВУЛЯЦІЯ ТА ВИ ОБОЄ ЗДОРОВІ? ТА ВАМ ВСЕ Ж НЕ ВДАЄТЬСЯ ЗАЧАТИ БАЖАНУ ДИТИНУ?

У ЦЬОМУ ВИПАДКУ ДОЦІЛЬНО ЛІКУВАННЯ БЕЗПЛІДДЯ.

ПЕРШІ КРОКИ НА ШЛЯХУ ДО БАЖАНОЇ ДИТИНІ

Спочатку проводяться спеціальні обстеження для того, щоб поставити точний діагноз. Так як причин небажаного безпліддя досить багато, обстеження, яким завжди піддаються обидва партнера, займають багато часу.

Після детального встановлення причин розробляється індивідуальний план лікування. Цей план, тривалість і окремі етапи лікування Ваш лікуючий лікар докладно обговорить з Вами.

ЯКІ МЕДИЧНІ ПЕРЕДУМОВИ НЕОБХІДНО ВИКОНУВАТИ ПРИ ЛІКУВАННІ БЕЗПЛІДДЯ?

ДЛЯ ЖІНОК

 • В основному важливу роль відіграє вік, оскільки з 30 років фертильність жінки неухильно знижується. Шанси завагітніти, навіть за допомогою лікування безпліддя, різко падають.
 • Як мінімум один яєчник і матка мають бути працездатні.
 • Закон наказує виконувати аналіз на ВІЛ для виключення вірогідності СНІДу та гепатиту.
 • Необхідні також заходи щодо захисту від краснухи.

ДЛЯ ЧОЛОВІКІВ

 • Закон наказує виконувати аналіз на ВІЛ для виключення вірогідності СНІДу та гепатиту.
 • Найважливішою умовою є виробництво чоловіком достатньої кількості сперматозоїдів. Якщо функція виробництва сперматозоїдів порушена, то до прийняття конкретних заходів рекомендується провести дослідження спадкового матеріалу.

НАСКІЛЬКИ ВИСОКІ ШАНСИ ЗАВАГІТНІТИ?

Шанс настання вагітності після переносу ембріона становить в середньому 20-30%.

Для порівняння: здорова пара, яка протягом циклу має регулярні статеві відносини, має такі ж шанси на зачаття: максимально 20-30%.

Про Ваші індивідуальні шанси на успішне зачаття Вас докладно інформує Ваш лікар. Оскільки при індивідуальній оцінці шансів необхідно завжди враховувати тип і ступінь тяжкості порушення репродуктивної здатності, поряд з віком жінки.

МЕТОДИ ШТУЧНОГО ЗАПЛІДНЕННЯ

ЛІКУВАННЯ НЕБАЖАНОГО БЕЗПЛІДДЯ — ЦЕ КОЛЕКТИВНА РОБОТА. КОЛЕКТИВ СКЛАДАЄТЬСЯ З ОБОХ БАТЬКІВ, ЛІКАРІВ, ПРАЦІВНИКІВ ЛАБОРАТОРІЇ, МЕДСЕСТЕР. КОЖЕН РОБИТЬ СВІЙ ВНЕСОК.

ІНДУКЦІЯ ОВУЛЯЦІЇ (ІС)

При недостатній або відсутньої овуляції часто в першу чергу застосовують препарати, що індукують овуляцію. Вони повинні викликати овуляцію. Запліднення відбувається або шляхом нормального статевих зносин, або за допомогою внутрішньоматкової інсемінації в строго певний проміжок часу.


IUI. ВНУТРІШНЬОМАТКОВА ІНСЕМІНАЦІЯ

У момент овуляції спеціальним чином оброблена, «поліпшена» сперма заноситься безпосередньо в порожнину матки за допомогою тонкого шланга. Инсеминация підходить при невеликому зниженні чоловічої здатності до запліднення.


ЕКЗ

… Означає екстракорпоральне запліднення. Даний метод почав застосовуватися після народження першої дитини — луїзи, зачатої за допомогою екз в 1978 році, і з тих пір був сильно вдосконалений. Даний метод заснований на екстракції підданих попередньої стимуляції яйцеклітин для запліднення спермою вашого чоловіка поза організмом. Запліднені яйцеклітини або ембріони потім переносяться в порожнину матки (перенесення ембріона).


ICSI. ВНУТРІШНЬОПЛАЗМАТИЧНА ІН’ЄКЦІЯ СПЕРМИ

ICSI є додатковим заходом в рамках ivf при поганій якості сперми чоловіка. Всі кроки до отримання яйцеклітини ідентичні. При icsi яйцеклітина фіксується за допомогою спеціальної утримуючої піпетки. Потім під спеціальним мікроскопом окремий сперматозоїд всмоктують в надтонку порожнисту голку і вводять безпосередньо в яйцеклітину. Метод icsi, також званий мікроін’єкцією, імітує природний процес проникнення сперматозоїда в яйцеклітину.


ДОПОМІЖНИЙ ХЕТЧІНГ

На ранньому етапі розвитку ембріон оточений так званої блискучою оболонкою. Для успішної імплантації (імплантація в ендометрій матки) спочатку необхідно звільнити ембріон від блискучої оболонки. Цей процес називається хетчінг («виведення»). Щоб допомогти «вивести» ембріон, блискуча оболонка «надрізається» за допомогою лазера. Цей процес називається «асистироване виведення».


ГЕНЕТИЧНА ДІАГНОСТИКА

Діагностика полярних тілець дозволяє виявити генетичну розбіжність певних хромосом в яйцеклітині. Розбіжність хромосом частіше зустрічається в яйцеклітинах жінок більш старшого віку і, як правило, призводить до викидня.


PID. ПОПЕРЕДІМПЛАНТАЦІЙНА ДІАГНОСТИКА

Дослідження спадкового матеріалу ембріона дозволено в тих випадках, коли є генетична схильність батьків до народження дитини з важкими спадковими захворюваннями, мертвонародження або мимовільних викиднів.


КРІОКОНСЕРВАЦІЯ ЯЙЦЕКЛІТИН

Для збереження «зайвих яйцеклітин» (мова йде про запліднених яйцеклітинах або етапі пронуклеоза) застосовується криоконсервация або глибоке заморожування.

Ці яйцеклітини розморожуються в наступних циклах, додатково обробляються і — як завжди — переносяться в порожнину матки на ембріональному етапі. Даний метод перевірений часом, надійний і не вимагає додаткового дозрівання яйцеклітин або пункції фолікулів. Зрозуміло, цей метод дає більш низький відсоток вагітностей, ніж в разі незаморожених яйцеклітин.


TESE. ТЕСТИКУЛЯРНАЯ ЕКСТРАКЦІЯ СПЕРМАТОЗОЇДІВ

TESE означає тестикулярну екстракцію сперматозоїдів за допомогою біопсії тканин яєчка. Отримані таким способом сперматозоїди можуть використовуватися для запліднення яйцеклітини тільки в рамках внутрішньоплазматичної ін’єкції сперми (ICSI). Біопсія тканин яєчка — це діагностичний процес, який допомагає з’ясувати шанси на успіх при занадто малій кількості сперматозоїдів.


MESA. МІКРОХІРУРГІЧНА ЕПІДІДІМАЛЬНА АСПІРАЦІЯ СПЕРМИ

За допомогою невеликого операційного втручання беруться проби тканини, в яких з великою ймовірністю містяться сперматозоїди. Цей метод застосовується, наприклад, при закупорці сім’явивідної протоки, а також при ЕКЗ або внутрішньопразматичній ін’єкції сперми.


ЛІКУВАННЯ БЕЗПЛІДДЯ

ЛІКУВАННЯ ВКЛЮЧАЄ СІМ ЕТАПІВ

ПЕРШИЙ ЕТАП: стимуляція дозрівання яйцеклітини (оваріальна стимуляція).

Як правило, лікування безпліддя проводиться на основі природного циклу. Проте доцільно проведення гормональної стимуляції фолікулів і яйцеклітини.

ДРУГИЙ ЕТАП: контроль дозрівання яйцеклітини.

ТРЕТІЙ ЕТАП: стимуляція овуляції.

ЧЕТВЕРТИЙ ЕТАП: оперативне втручання в процес отримання яйцеклітини (ультразвукова пункція).

П’ЯТИЙ ЕТАП: отримання та обробка сперми.

ШОСТИЙ ЕТАП: запліднення отриманих яйцеклітин і вирощування ембріонів.

СЬОМИЙ ЕТАП: перенесення ембріона / ембріонів.

НАСКІЛЬКИ ВИСОКІ ШАНСИ

ЦІЛКОМ ЗРОЗУМІЛО, ЩО ЦЕ ПИТАННЯ ХВИЛЮЄ ВАС ЗАРАЗ НАЙБІЛЬШЕ. ДВІ ЦИФРИ В ТЕМУ:

Відсотком успіху при лікуванні за допомогою еко (ivf) або еко з мікроманіпуляцією (технологія icsi) у всьому світі вважається відсоток настання вагітності після переносу ембріона. Це означає: як часто після перенесення ембріона виникає вагітність. Ця ймовірність в середньому становить 20-30%.

Зі збільшенням кількості циклів лікування для кожного пацієнта збільшується шанс завагітніти. А тепер розглянемо другу, що представляє для вас інтерес, цифру. Так, після чотириразового лікування, тобто після чотирьох циклів лікування, вагітність настає більш ніж у кожної другої жінки.

Настання вагітності гарантувати неможливо. Крім того, процес проходить не завжди так гладко, як би цього хотілося. Так як під час лікування від безпліддя може, наприклад, статися наступне:

• уже під час дозрівання яйцеклітин організм реагує прийняттям відповідних гормональних заходів. У цьому випадку цикл лікування доведеться перервати.

• запліднення яйцеклітин сперматозоїдами не відбувається. Ситуація, до якої можна звернутися під час наступного циклу лікування за допомогою еко з мікроманіпуляції (технологія ICSI).

ВАЖЛИВІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ БЕЗПЛІДДЯ

При лікуванні безпліддя важливими є не тільки медичні препарати, що забезпечують лікування від безпліддя. Особливо важливі тут Ви, Ваш партнер і Ваші відносини, з усіма Вашими бажаннями, надіями, страхами та навіть сумнівами.

ЛІКУВАННЯ БЕЗПЛІДДЯ ДЛЯ ВАС ОБОХ Є ЧИМОСЬ ДУЖЕ ОСОБИСТИМ. ТАК І МАЄ БУТИ. СПРОБУЙТЕ ПІДІЙТИ ДО ЦЬОГО СПОКІЙНО ТА ХОЛОДНОКРОВНО. ВИ ЗРОЗУМІЄТЕ: ЧИМ БІЛЬШЕ ВИ РОЗСЛАБИТЕСЯ, ТИМ ЛЕГШЕ ПРОЙДЕ ДЛЯ ВАС ЛІКУВАННЯ.

У завдання Вашого лікаря також входить зміцнення і підтримку Вашого душевного настрою і вміння вислухати. Значна роль при цьому відводиться бесідам. Лікар буде задавати Вам питання дуже особистого характеру.

ПИТАННЯ, ЯКІ, ЙМОВІРНО, МОЖУТЬ ВИЯВИТИСЯ НЕПРИЄМНИМИ, АЛЕ НЕОБХІДНИМИ ТА ЯКІ ВИЯВЛЯТЬСЯ ДЛЯ ВАС ОПОРОЮ В РАЗІ, ЯКЩО ВИ ЗНАЙДЕТЕ НА НИХ ВІДПОВІДЬ.

 • Хто з Вас двох більше страждає через відсутність дітей?
 • Чого Ви боїтеся в лікуванні?
 • Де та межа, за яку Ви не готові перейти?
 • Як Ви ставитеся до усиновлення?
 • Який може виглядати Ваше життя без дитини?

Чи йде мова про питання медичного або особистого характеру — команда лікарів завжди буде поруч. Не бійтеся питати про все, що хочете знати. Дозвольте собі якось спокійно випустити пари, якщо Вам це необхідно. Якщо лікування для Вас виявиться занадто стомлюючим, скажіть про це!

СТАЦІОНАР. ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ БЕЗПЛІДДЯ
5/5 - (5 голосов)