
Інтерв’ю з Євгеном Вячеславовичем Новіковим, завідуючим кардіологічним відділенням VITACENTER®
Пролапс мітрального клапану – серцеве захворювання, яке пов’язане з дисфункцією клапана, розташованого між лівим передсердям і шлуночком: кров повертається від серця до шлуночка.
Ще до недавнього часу звичним було вважати: пролапс мітрального клапану – захворювання, притаманне лише дітям та підліткам. Однак, сучасні випадки діагностування хвороби Барлоу (інша назва пролапсу мітрального клапану), зустрічаються також у людей старшого віку. Здебільшого, ця серцева недуга виявляється у жіночої статі європеоїдної раси.
Більш детально: у чому небезпека пролапсу мітрального клапану та як обрати правильне лікування ми запитали у завідуючого кардіологічного відділення VITACENTER® Євгена Вячеславовича Новікова.
—Які причини виникнення пролапсу мітрального клапану?
Етіологія первинного пролапсу мітрального клапана і досі остаточно не встановлена. Однак, не виключаємо і вірогідність появи цього захворювання з вродженими анатомічними причинами. Первинний пролапс, зазвичай, — це доброякісне спадкове захворювання. Інша причина появи пролапсу мітрального клапану — «набуте» захворювання: виникнення патологій, котрі «захоплюють» і серцеву систему.
-Який досвід стаціонарного лікування пролапсу мітрального клапану Вам запам’ятався найбільше?
До багатопрофільної лікарні VITACENTER® звернувся 80-річний чоловік із діагнозом тяжкий пролапс мітрального клапана з вираженою мітральною недостатністю. Таке захворювання у чоловіка було виявлене ще у молодому віці. Жодних лікарських препаратів він не приймав, однак дотримувався здорового способу життя: щоденні тривалі прогулянки, дієта, фізичні вправи, повна відмова від шкідливих звичок. Зусилля не були марними — майже до 80 років пацієнт зберіг гарну якість життя, витривалість до фізичних навантажень. Лише рік тому з’явилися задишка при фізичному навантаженні та серцева аритмія — одні з найчастіших проявів описаного захворювання.
-Яке було підібране лікування?
Спочатку ми ретельно обстежили нашого пацієнта, у тому числі провели і ультразвукове обстеження. Отримавши результати аналізів та обстежень, ми розробили індивідуальну систему медикаментозного лікування. Підібрана терапія дозволить зберегти гарне самопочуття та належну якість життя навіть при тяжкій патології.
Загалом, розділяють 3 ступені протікання хвороби. Перша та друга – протікають без ускладнень. Виявивши захворювання, лікар рекомендує медичні препарати, а пацієнт продовжує вести звичний спосіб життя. При діагностуванні третього ступеня у пацієнта виникають серйозні ускладнення – порушення кровообігу, відрив хорди, ішемічний інсульт, серцева недостатність.
Аби не допустити появу третього ступеня пролапсу мітрального клапану, не потрібно зволікати з консультаціями кардіолога та проходженням УЗД. Вчасно підібране правильне лікування подовжить повноцінне та щасливе життя!
Любіть себе і будьте здорові!
З турботою про кожного пацієнта,
VITACENTER®