Інтерв’ю з Євгеном Вячеславовичем Новіковим, завідуючим кардіологічним відділенням VITACENTER®

Пролапс мітрального клапану – серцеве захворювання, яке пов’язане з дисфункцією клапана, розташованого  між лівим передсердям і шлуночком: кров повертається від серця до шлуночка.

Ще до недавнього часу звичним було вважати: пролапс мітрального клапану – захворювання, притаманне лише дітям та підліткам. Однак, сучасні випадки діагностування хвороби Барлоу (інша назва пролапсу мітрального клапану), зустрічаються також у людей старшого віку. Здебільшого, ця серцева недуга виявляється у жіночої статі європеоїдної раси.

Більш детально: у чому небезпека пролапсу мітрального клапану та як обрати правильне лікування ми запитали у завідуючого кардіологічного відділення VITACENTER® Євгена Вячеславовича Новікова.

Які причини виникнення пролапсу мітрального клапану?

Етіологія первинного пролапсу мітрального клапана і досі остаточно не встановлена. Однак, не виключаємо і вірогідність появи цього захворювання з вродженими анатомічними причинами. Первинний пролапс,  зазвичай, — це  доброякісне спадкове захворювання. Інша причина появи пролапсу мітрального клапану  — «набуте» захворювання: виникнення патологій, котрі «захоплюють» і серцеву систему.

-Який досвід стаціонарного лікування пролапсу мітрального клапану Вам запам’ятався найбільше?

До багатопрофільної лікарні VITACENTER® звернувся 80-річний чоловік із діагнозом тяжкий пролапс мітрального клапана з вираженою мітральною недостатністю. Таке захворювання у чоловіка було виявлене ще у молодому віці. Жодних лікарських препаратів він не приймав, однак дотримувався здорового способу життя: щоденні тривалі прогулянки, дієта, фізичні вправи, повна відмова від шкідливих звичок. Зусилля не були марними — майже до 80 років пацієнт зберіг гарну якість життя, витривалість до фізичних навантажень. Лише рік тому з’явилися задишка при фізичному навантаженні та серцева аритмія — одні з найчастіших проявів описаного захворювання.

-Яке було підібране лікування?

Спочатку ми ретельно обстежили  нашого пацієнта, у тому числі провели і ультразвукове обстеження. Отримавши результати аналізів та обстежень, ми розробили індивідуальну систему медикаментозного  лікування. Підібрана терапія дозволить  зберегти  гарне самопочуття та належну якість життя навіть при тяжкій патології.  

Загалом, розділяють 3 ступені протікання хвороби. Перша та друга –  протікають без ускладнень. Виявивши захворювання, лікар рекомендує медичні препарати, а пацієнт продовжує вести звичний спосіб життя. При діагностуванні третього ступеня у пацієнта виникають серйозні ускладнення – порушення кровообігу, відрив хорди, ішемічний  інсульт, серцева недостатність.

Аби не допустити появу третього ступеня пролапсу мітрального клапану, не потрібно зволікати з консультаціями кардіолога та  проходженням УЗД. Вчасно підібране правильне лікування подовжить повноцінне та щасливе життя!

Любіть себе і будьте здорові!

З турботою про кожного пацієнта,

VITACENTER®

2/5 - (1 голос)