До багатопрофільної лікарні VITACENTER звернулася 25-річна запоріжанка для того, аби пройти обстеження на сучасному, унікальному та високоточному апараті УЗД, методом – еластографія. Дівчину непокоїли невтішні результати аналізу крові на «печінкові проби». Хвилювання підкріплювало і нещодавнє лікування жовтяниці в одній із медичних установ Запоріжжя, де була виключена вірусна природа захворювання і хвора була виписана із діагнозом токсичний гепатит.

Згідно із отриманим результатом обстеження, лікар ультразвукової діагностики VITACENTER Сергій Живиця діагностував ознаки цирозу печінки. Однак, традиційних причин для такого захворювання не було. Адже, цирозу передують тривале споживання алкоголю та ожиріння. При проведенні загального УЗД ГПБС отримані наступні дані:

Висновок: дифузні зміни печінки з ознаками портальної гіпертензії, гепатоспленомегалія, асцит. Проведення еластографії зафіксувало: фіброз печінки, стадія F4 – що більш вірогідно для цирозу печінки, — зазначив к.мед.наук, доцент, лікар-УЗД Сергій Живиця.

-ураження печінки підтвердили і аналізи 2-х найбільш важливих показників захворювання цього органу: ALT –200 ммоль/л (норма – 190 ммоль/л) та AST – 170 од./л (норма – 31 од./л). За допомогою додаткового обстеження виставлений діагноз:

-хвороба Вільсона-Коновалова – надмірне накопичення міді в тканинах. У даному випадку – печінці. До уваги бралися аналізи крові на церулоплазмін та кільця Кайзера-Флейшера (діагностували за допомогою щілинної лампи), — зазначив д.мед.н., професор, лікар-інфекціоніст-гепатолог Дмитро Живиця.

Усього за 2 дні лікарі багатопрофільної лікарні Вітацентр змогли провести точні аналізи та встановити вірний діагноз. На базі клініки створені усі комфортні умови для швидкої, правильної діагностики та ефективного лікування.